Тиждень національно-патріотичного виховання
З 20 по 30 січня у ліцеї відбулись заходи з національно-патріотичного виховання. В ці дні відзначають важливі дати в історії України - події, які зіграли велику роль у державотворенні незалежної, демократичної, вільної країни з непереможною нацією.
Цей період січня включає: День вшанування захисників Донецького аеропорту, День Соборності України, День пам’яті жертв Голокосту, День затвердження державного прапора України, День пам’яті Героїв Крут.
Жорсткі й безкомпромісні бої за Донецький аеропорт тривали 244 дні - з 26 травня 2014 року до 23 січня 2015 року. З метою військово-патріотичного виховання, вшанування подвигу військовослужбовців, добровольців та волонтерів, які обороняли Донецький аеропорт від російського агресора, та продовження кращих бойових традицій наказом Міністра оборони України від 20 січня 2022 року № 21/24, щорічно, 20 січня відзначається День вшанування захисників Донецького аеропорту. (Джерело - https://dn.gov.ua/news/20-sichnya-den-vshanuvannya-zahisnikiv-doneckogo-aeroportu)
22 січня у день проголошення Акта Злуки Української Народної Республіки (далі – УНР) та Західноукраїнської Народної Республіки (далі – ЗУНР) Україна відзначає День Соборності. Офіційно це свято встановлено Указом Президента України «Про День соборності України» від 21 січня 1999 року № 42. В цей день ми згадуємо дві рівнозначні за вагою події української історії: проголошення незалежності Української Народної Республіки й Акт Злуки українських земель. 105 років тому – 22 січня 1918 року – Українська Народна Республіка проголосила незалежність і боролася за право бути “самостійною, ні від кого незалежною, вільною, суверенною державою українського народу”. Цей факт абсолютно руйнує твердження російської пропаганди, буцімто Українська держава ніколи не існувала, її вигадали більшовики. Ідея соборності була і залишається базовою національною цінністю українців. А нині вона є ще обов’язковою передумовою успіху нашого спротиву зовнішній агресії. Сьогодні Соборність для України – деокупація всіх територій України, захоплених ворогом, відновлення єдності із Донеччиною, Луганщиною та Кримом. (Джерело - Український інститут національної пам’яті)
27 січня Генеральна Асамблея ООН, оголосивши Міжнародним днем пам'яті жертв Голокосту, закликала держави-члени розробити просвітницькі програми, щоби наступні покоління зберегли пам'ять про цю трагедію з метою запобігання в майбутньому актам геноциду і охороняти, як пам'ятки історії, місця, де відбувалися масові вбивства євреїв. Саме цього дня 1945 року солдати 1-го Українського фронту з лав Радянської Армії визволили в'язнів найбільшого нацистського табору смерті Аушвіц-Біркенау в Освенцімі. "Голокост, що призвів до винищування однієї третини євреїв і незліченних жертв з числа представників інших меншин, буде завжди служити всім народам застереженням про небезпеки, що таять у собі ненависть, фанатизм, расизм і упередженість", — йдеться в резолюції ГА ООН. Ініціаторами та співавторами були понад 90 країн. (Джерело - https://uk.wikipedia.org) Сьогодні ми є не тільки свідками, а й жертвами геноциду українців, який розпочала росія, знищуючи українську націю, що є доказом існування у сучасному світі нацистської, терористичної імперії - РФ.
28 січня для України є визначною датою. Її ще називають Днем затвердження Державного Прапора України. Адже саме 28 січня у далекому 1992 році Верховна Рада України прийняла постанову «Про затвердження Державним прапором України Національного прапора». Документ офіційно затвердив прямокутне полотнище, яке складається з двох рівних за шириною горизонтально розташованих смуг: верхньої - синього кольору, нижньої - жовтого кольору, із співвідношенням ширини прапора до його довжини 2:3.
29 січня в Україні відзначають річницю бою під Крутами, який для Українського народу став символом героїзму та самопожертви молодого покоління в боротьбі за незалежність, прикладом для сучасних захисників України, як успішно боротися проти численного ворога.
Крути – символ боротьби за незалежність України у ХХ і ХХІ століттях. Подвиг крутянців, як і всіх Героїв визвольних змагань, став прикладом для захисників України в сучасній російсько-українській війні. Прикметно, що сміливість і жертовність крутянців порівнюють зі сміливістю та витривалістю оборонців Донецького аеропорту в теперішній російсько-українській війні. Тому Героїв Крут у публіцистиці часто називають «першими кіборгами».
Попри те, що за 100 років не змінився ні ворог, ні його методи війни, ми маємо реальний шанс завершити цю боротьбу. Бо наше суспільство зробило свій вибір на користь вільного демократичного розвитку власної держави. Й готове цей вибір захищати, кожен на своєму фронті – воєнному, волонтерському, історичному. (Джерело - Український інститут національної пам’яті)
У ці дні в ліцеї відбулись ряд заходів:
- виховні години: до Дня Соборності “З Україною в серці” (3-Б, 5-Б, 7-В), “Не забудемо голокост” (4-В), “День Героїв Крут” (7-В), “Україна - сильна, бо єдина” (6-А), “Соборна Україна” (11-Б)
- бесіди на тему : “Пам'ятаємо про Крути”, “Пам'ятні сторінки історії: бій під Крутами” (11-Б), “Чи залежить майбутнє України від мене” ( 10-А клас), “Голокост- одна з найбільших трагедій людства” (6-В);
- перегляд відео “День пам'яті героїв Крут" (6-В), “День Соборності. Історія і сучасність” (5-В);
- вікторина “Пам'ятай про Крути” (6-В);
- бібліотечні уроку: “Пам'яті Героїв Крут” (5-В, 6-В), “Соборна, єдина, вільна!” (4-В, 9-Б);
- фотосесія “Я гордий тим, що українець!” (5-Б);
- у бібліотеці оформлено книжкову виставку "Їх юних сміливців лиш жменька була із серцем зі сталі і духом з граніту";
- на інформаційному стенді учням було представлено у вигляді QR-кодів корисні посилання на інтернет джерела з інформацією, відео, іграми тощо, які було підготовлено та рекомендовано Українським інститутом національної пам’яті.
Ліга старшокласників організувала колективну творчу справу (КТС) і виготовила колаж "Стрічка єдності" до Дня Соборності України. Довжина стрічки-колажу 5 метрів. Також змонтували відеорепортаж “Що для тебе означає Соборність України?”.
Учні 11-А взяли участь у міському заході до Дня Соборності #Нитка_єдності;
Шестеро учениць ліцею взяли участь в обласному етапі фотовиставки до Дня Соборності України “Україна — це ми!”, троє з яких отримали дипломи ІІІ ступеня.
Національно-патріотичне виховання покликане сформувати в учнів такі якості як національна самоідентифікація, усвідомлення своєї належності до Нації Героїв – модерного українства, патріотизм, дієва любов до України, готовність до подвигу в ім’я Батьківщини, до виконання свого патріотичного обов’язку, мужність, стійкість, відвага.
«Україна – це супер. Україна – це ексклюзив. По ній пройшли всі катки історії. На ній відпрацьовані всі види випробувань. Вона загартована найвищим гартом. В умовах сучасного світу їй немає ціни», – геніально сказала Ліна Костенко. «Якби світ мав капелюха, то мав би зняти його перед Україною», – додав британський мільярдер, засновник компанії Virgin Group Річард Бренсон.