До 90-х роковин Голодомору 1932–1933 років
До 90-х роковин Голодомору 1932–1933 років
Не забуваймо тих, кого уже нема,
Вшануймо їх хвилиною мовчання…
Голодомор – сторінка із минулого життя,
Розкрита рана, що несе повчання.
Не забуваймо тих, хто воскрешав
Своєю смертю дух до перемоги.
Тих, хто на карті світу витерти не дав,
Твою країну. Пам’ятай, народе!!!
Не забуваймо тих, хто в молитвах
В останні дні просив для тебе волі,
Хто віддавав засохлий свій шматок
Тому, хто міг змінити наші долі.
Не забуваймо, хто боровсь за нас,
Хай на вікні горить історія вогнями,
Хай Україна в цей скорботний час
Вшанує тих, що вже не з нами.
Не забувай, народе, пам’ятай!
Свічу печалі запали у хаті.
Не дай сховати рани, що завжди болять,
Що вчать свою свободу цінувати.
Не дай їх за брехнею заховати… (Оксана Лободяк)
У 2023-му День пам’яті жертв голодоморів припадає на 25 листопада.
До цієї трагічної дати у ліцеї відбулись у 5-В, 6-В класах бібліотечні уроки «Голодомор 1932-1933 років – геноцид українського народу» (організатори бібліотекарі Поліщук Т.О., Вітюк Д.В.), у 2-Б виховна година «Ми пам’ятаємо» (класний керівник Данилюк І.М.). Учні 1-В класу (класний керівник Гайдаманчук О.О.) відвідали захід «Зернятка добра», який був організований міською бібліотекою та виготовляли колоски пам’яті.
Лідери учнівського самоврядування, а саме учні, які входять у склад рою «Чуднівська варта» військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура») провели відкритий захід для учнів 9-11 класів - урок пам’яті «Не забувай, народе, пам’ятай про рани, що вчать свою свободу цінувати!» (організатор Качоровська Н.М.). Старшокласники переглянули відео «Чому голод став можливим!», вшанували хвилиною мовчання тих, хто став великомучеником нашої історії, тих хто в страшних муках помирав у ті страшні часи і тих хто сьогодні віддав життя за волю та свободу свого народу, дізнались про календар реалізація плану з організації страшного штучного голоду та переглянули літературно-музичну композицію. Дякуємо всім задіяним у заході, а саме ведучим, хореографічному колективу «Фрідом» (керівник Отаманська Н.В.), Софії Кучерук та Калінчук Соломії.
14 робіт від учнів 6-11 класів були представлені в обласній акції в номінації малюнки «Голодомор. Сторінки пам’яті», організованій КЗПО «Обласний еколого-натуралістичний центр» Житомирської ради та обласній виставці творчих робіт «Янгол, який сумує» ЦПОДМ ЖОР (наставники Мастюк Т.П., Хитрич А.М.). Три роботи наших учениць отримали І місце за свої художні твори. Вітаємо Хільчук Маргариту, Вітюк Наталію, Хилевич Софію та їх наставника Мастюк Т.П.
Троє лідерів учнівського самоврядування (наставник Мастюк Т.П.), які входять до складу Ліги старшокласників області взяли участь в обласній науковій конференції до 90-х роковин Голодомору, організованій Житомирським обласним Центром дитячої та юнацької творчості.
Через 90 років після Голодомору-геноциду росіяни знову застосовують проти українців методи геноциду, щоб знищити нашу ідентичність, культуру, мову – знищити українську націю як таку. Наш народ мужньо бореться за свою землю, історію, традиції та майбутнє!
Ніколи! Не забудемо! Не пробачимо!