Міжнародний день рідної мови "Веселкова, барвінкова, невмируща наша мова!"
21 лютого увесь світ відзначає Міжнародний день рідної мови. Це свято було запроваджено у листопаді 1999 року згідно тридцятої сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО з метою захисту мовної й культурної багатоманітності.
До Дня рідної мови у нашому закладі освіти відбулись виховні години "Наша мова калинова" (1-В клас, класний керівник Гайдаманчук О.О.), "Мова — серце нації" (5-А клас, класний керівник, вчитель української мови Ящук Г.М.), година спілкування у бібліотеці "Лети, наша мово прекрасна, над світом лети" (5-В клас, класний керівник, вчитель української мови Луценко Ю.М., бібліотекарі Поліщук Т.О., Вітюк Д.В.). На уроках української мови діти переглядали відео, обговорювали його, виготовляли лепбуки, розгадували кросворди (вчитель української мови Ковбан В.В.). Учні 4-Б класу (класний керівник Лавренюк Л.І.) написали диктант "Рідна мова", та позмагались у вікторині "Кращий знавець рідної мови". У бібліотеці ліцею була оформлена тематична виставка "Веселкова, барвінкова, невмируща наша мова!".
Українська мова – код нації, ключ до ідентичності та культурного спадку. Ми маємо дбати про те, щоб зберегти її, дбати про багатство слова та чистоту нашої неймовірно красивої рідної мови. І сьогодні, в час війни, ми — українці, як ніколи відчуваємо, що ворог хоче знищити нас, нашу історію, нашу культуру та нашу мову. І тут дуже актуальними є слова Ліни Костенко: "Нації вмирають не від інфаркту, спочатку їм відбирає мову". Тому бережемо своє рідне та дуже цінне українське слово!
7 цікавих фактів про українську мову (Із сайту https://znayshov.com/)
1. Сучасна українська мова має близько 256 тисяч слів.
2. В українській мові, на відміну від решти східнослов'янських мов, іменник має 7 відмінків, один з яких — кличний.
3. У 448 році візантійський історик Пріск Панійський під час перебування в таборі гунського володаря Аттіли на території сучасної України, записав слова "мед" і "страва". Це була перша згадка українських слів.
4. В українській мові найбільша кількість слів починається на літеру "П".
5. Найменш уживаною літерою українського алфавіту є літера "Ф".
6. Українська мова багата на синоніми. Наприклад, слово "горизонт" має 12 синонімів: обрій, небозвід, небосхил, крайнебо, круговид, кругозір, кругогляд, виднокруг, видноколо, виднокрай, небокрай, овид.
7. Назви всіх дитинчат тварин є іменниками середнього роду: теля, котеня, жабеня.